akwimat.pl

Blog tematyczny o motoryzacji

MotocykleMotoryzacja

Najpopularniejsze marki motocykli na świecie

Najpopularniejsze marki motocykli na świecie

Pasjonatów motocykli przybywa na świecie z roku na rok. Łączy ich wspólna miłość do szybkiej jazdy, niezależności i tego wyjątkowego odgłosu silnika, którego nie da się porównać do żadnego innego pojazdu. Miłośników jednośladów możemy spotkać szczególnie często w okresie letnim, kiedy to całe rzesze motocyklistów zaczynają swoje wędrówki po drogach całego świata. W przypadku niektórych marek motocykli powstają wręcz gangi lub określone grupy społeczne. Oczywiście ilu miłośników motorów, tyle zamiłowań do różnych marek motocykli.

Japońskie marki motocykli

Jedną z najpopularniejszych marek motocykli na świecie jest Yamaha. Japoński producent jest niewątpliwym liderem w branży motoryzacyjnej. Wielu twierdzi, że to najlepszy producent motocykli. Jedno jest pewne, Yamaha jest najbardziej rozpoznawalnym jednośladem nie tylko w Japonii, ale także w większości państw świata. Skąd bierze się tak duża jego popularność? Motory te są niezawodne, a ponadto biorą udział w motocyklowych mistrzostwach świata MotoGP. W szerokim asortymencie tej marki motocykli są zarówno modele sportowe, jak i turystyczne.

Kolejną marką japońską jest kultowa już marka Kawasaki, która w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku wdarła się przebojem na rynek amerykański i skradła serca wielu motocyklistów.

Nie możemy również zapomnieć o motocyklach marki Honda, która to oprócz produkcji wspaniałych jednośladów, zajmowała się również produkcją silników i samochodów osobowych. Jednym z najbardziej znanych modeli jest Honda CBR 1100 XX Super Blackbird. Cechą charakterystyczną tejże marki jednośladów są elegancja, wygoda prowadzenia oraz świetne osiągi.

Suzuki to kolejny producent motocykli, który zapisał się w historii jako twórca skuterów i ścigaczy. Jednakże w swojej ofercie posiada również modele sportowe, a także turystyczne i terenowe.

BMW – klasa sama w sobie

Nie tylko Japonia może poszczycić się produkcją motocykli. Któż z nas nie zna marki BMW. Oczywiście najbardziej kojarzona jest z samochodami, ale miłośnicy jednośladów znają również moc tej marki. Motocykle niemieckiego koncernu cechują się solidnością i wyjątkowym stylem. Są wspaniałą alternatywą dla motorów amerykańskich i japońskich.

Amerykańskie marki motocykli

Jeśli myślimy o amerykańskich markach motocykli, to pierwsze co przychodzi każdemu z nas na myśl to Harley Davidson. Ponad stuletnia tradycja sprawia, iż nie ma na świecie drugiego tak rozpoznawalnego motocykla, jak właśnie Harley Davidson. Ze względu na bardzo urozmaiconą ofertę tegoż producenta, każdy powinien znaleźć odpowiedni model dla siebie.

Któż nie słyszał o wyjątkowych motocyklach, jakimi są modele Indian i Victory? Producentem tychże jednośladów jest marka Polaris. Indian Motorcycle jest najstarsza amerykańska marką motocykli, której początki datowane są na 1901 rok.

Podsumowując tych 7 marek motocykli możemy jeszcze dodać producenta pochodzącego z Włoch i markę jednośladu o nazwie Ducati. Motocykle te charakteryzują się wyjątkową estetyką i prędkością.

ZASTEPCZEAUTO

Udostępnij