Strona główna
Motocykle
Tutaj jesteś
Motocykle

Najszybsze motocykle. Porównywanie motocykli sportowych

Data publikacji 3 sierpnia 2022

Wszystkie szybkie motocykle nazywamy motocykle sportowe. Ich główną cechą jest szybka jazda i przyśpieszenie. Przyczynami takich świetnych wyników prędkości sportowych motocykli są: mała masa, większe i szersze opony, mają mniejszy rozstaw osi w porównywaniu do innych typów motocykli.Dowiedz się więcej na ten temat – najszybsze motocykle.

Motocykle sportowe – marki i ich parametry

Wśród tego typu pojazdów można wyodrębnić japońską czwórkę. Jest to: Honda, Kawasaki, Yamaha i Suzuki, a także włoskie Ducati i MV Agusta. Są one najczęściej wybierane wśród kupujących. Każde z nich posiada wiele zalet, ale również i wad.

Japońkie motocykle sportowe

  • Honda

Najszybszym wariantem u marki Honda jest model Fireblade SP. Według wskazanych danych technicznych przez producenta, motocykl posiada 1000 cm³ silnik i 6-stopniową manualną skrzynię biegów. Maksymalna moc – 216,9 KM (159,5 kW) / 14 500 obr./min. Prędkość maksymalna 298 km/h. Wyróżnia ten model wiele elementów wykonanych z karbonu, co znacznie zmniejsza jego wagę.

  • Kawasaki

Ten producent przedstawia swoje motocykle sportowe pod marką Ninja. Wybraliśmy do porównywania model Kawasaki Ninja H2. Motocykl ten posiada czterocylindrowy rzędowy silnik o pojemności 998 cm³ z maksymalną mocą 243 KM. Maksymalna prędkość na tym modelu to 298 km/h. Jest wyposażony w autorski system Kawasaki Quick Shifter, który daje możliwość szybszej zmiany biegów.

  • Yamaha

Kolejny japoński producent motocykli – Yamaha. Sportowym wariantem jest Yamaha R1M. Ten motocykl zawiera najmniejszą maksymalną moc wśród wszystkich wymienionych – 200 KM, ale ma świetną masę w 202 kg i także zyskuje maksymalną prędkość 298 km/h. Motocykl jest bardziej aerodynamiczny dzięki nadwoziu w stylu M1. Posiada 3-trybowy system hamowania silnikiem EBM i 2-trybowy system kontroli hamowania BC.

  • Suzuki

Z marki Suzuki rozważymy model z serii GSX. Suzuki GSX-R1000R jak i Yamaha ma wagę tylko 203 kg i maksymalną moc 202 KM. Maksymalna prędkość Suzuki GSX-R1000R to 298 km/h. Suzuki GSX-R1000R jest bardzo technologicznym motocyklem, ma 4-cylindrowy rzędowy silnik chłodzony cieczą i system Broad Power, który pozwala na większe osiągi bez spadku obrotów.

Włoskie motocykle sportowe

  • Ducati

I już przechodzimy do króla motocykli sportowych – włoski Ducati Streetfighter V4 S. Silnik Ducati Streetfighter V4 S ma pojemność 1103 cm³ z maksymalną mocą 208 KM. Waga tego motocykla to tylko 199 kg, a na samym motocyklu możesz rozwinąć prędkość aż 322 km/h.

  • MV Agusta

Ta marka przedstawia nam bardziej stylowe motocykli ale nie mniej sportowe. Zwrócimy uwagę na najszybszy model F3 800, w najbogatszej wersji ten motocykl ma 3-cylindrowy silnik o pojemności 798 cm³, a także dodatkowy układ wydechowy SC Project i kontrolę trakcji w trybie RACE. Maksymalna moc tego motocykla to tylko 148 KM, a prędkość 240 km/h.

Podsumowanie

Podsumowując ten ranking motocykli sportowych można zauważyć, że wszystkie motocykle mają maksymalną moc powyżej 200 KM, a średnia ich maksymalna prędkość stanowi prawie 300 km/h. Główną zaletą jest to, że takie modele pomimo wielkiej mocy silnika posiadają małą masę. Zawsze pamiętaj o korzystaniu z takich motocykli w odpowiedzialny sposób i nie łamać zasad ruchu drogowego!

Dlaczego warto zabezpieczyć nowe auto z salonu

Redakcja akwimat.pl

Witamy na Akwimat - blogu poświęconym pasji do motoryzacji. Nasza platforma skupia się na tematach związanych zarówno z samochodami, jak i motocyklami. Nasza redakcja dostarcza najnowszych informacji, recenzji, porad i inspiracji dla wszystkich entuzjastów motoryzacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?