akwimat.pl

Blog tematyczny o motoryzacji

Motoryzacja

Finansowanie samochodów dla klientów indywidualnych

Finansowanie samochodów dla klientów indywidualnych

Kupienie samochodu przez klienta indywidualnego to zawsze ogromne wyzwanie. Po pierwsze auta dla użytkowników prywatnych kupowane są zwykle na znacznie dłuższy czas, a po drugie, wybierane są o wiele uważniej ze względu na mniejsze możliwości finansowe. To właśnie dlatego wielu klientów zwraca uwagę na to, czym charakteryzuje się dany pojazd, a przede wszystkim, jakie możliwości finansowania daje konkretny sprzedawca.

Dlaczego warto kupić nowy samochód w VW FS?

Zanim jednak przejdzie się do tego, jak wygląda finansowanie nowego pojazdu, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, z jakiego powodu ma on być nowy. Czy nie lepszym wyborem byłoby zakupienie modelu używanego? Każdy chce, aby jego pojazd był możliwie najlepszy, pozbawiony wad i po prostu pewny, żeby zapewniał możliwość bezpiecznego i bezproblemowego podróżowania. Cechy te możliwe są do uzyskania tylko w pojazdach nowych, które nie mają niepewnej przeszłości, niewiadomego sposobu używania czy też nieodpowiedniego serwisowania. W efekcie tego kupując nowy pojazd, ma się samochód po prostu pod każdym względem lepszy.

Zakup auta na kredyt lub leasing

Nie da się ukryć, że dużym problem dla niejednego klienta indywidualnego jest cena nowego samochodu. Nawet średniej klasy pojazd może kosztować około 200 tysięcy złotych, więc niezbędne jest uzyskanie możliwości finansowania takiego zakupu. Jakie opcje daje volkswagen. Zdecydowanie najbardziej rozpowszechnionym sposobem finansowania nowego samochodu jest zakupienie go po prostu na raty. Polega to oczywiście na opłacaniu konkretnych, comiesięcznych kwot, które rozpisane są zwykle na kilka lat. Dużą zaletą rat jest to, że właściwie od razu po zakupie klient staje się właścicielem danego pojazdu. Minusem jest jednak to, że raty są one stosunkowo wysokie, a zakup wymaga wyłożenia sporej kwoty na pierwszą wpłatę. Drugim sposobem na uzyskanie finansowania zakupu samochodu w Volkswagenie jest wzięcie go na leasing – więcej informacji na Autonowezawsze.pl . W tym wypadku również uiszcza się comiesięczne opłaty, lecz są one znacznie niższe niż przy zakupie auta na raty. Niższa jest także opłata wstępna. Wraz z końcem umowy leasingu leasingobiorca ma możliwość pozostawienia auta w salonie i wzięcia nowego na kolejny leasing z nowym finansowaniem lub wykupienie auta na własność. Obie te opcje mają spore zalety i warto je poważnie przeanalizować przed podjęciem jakiejś decyzji.

Wynajem długoterminowy samochodów dla osób fizycznych

Wiele osób uważa, że jedynym sposobem na sfinansowanie zakupu nowego samochodu w salonie Volkswagena jest wybranie pomiędzy ratami lub leasingiem. Jak się jednak okazuje, istnieje jeszcze jeden, niezwykle atrakcyjny sposób finansowania zakupu nowego auta, a mianowicie Wynajem długoterminowy samochodów dla osób fizycznych. Na czym ta metoda polega? Wynajmowanie samochodu z pozoru może być zbliżone do rat czy też leasingu. Również w tym wypadku przelewa się każdego miesiąca pewną kwotę pieniędzy i dzięki temu ma się możliwość korzystania z samochodu. Co więcej, tak samo, jak przy ratach lub leasingu, na początku trzeba zapłacić pewną kwotę. w czym zatem tkwią różnice? Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że raty i początkowa opłata są na znacznie mniejszym poziomie. Co więcej, użytkownik nigdy nie staje się właścicielem pojazdu, a jedynie go wynajmuje. Oznacza to, że musi się przejmować ubezpieczeniem, naprawami czy też akcjami serwisowymi, ponieważ wszystko to leży w gestii dealera. Wynajęcie samochodu jest również o wiele proste do uzyskania, gdyż nie trzeba mieć odpowiedniej zdolności kredytowej jak w przypadku rat – sprawdź więcej na https://www.vwfs.pl/klienci-indywidualni/finansowanie-samochodu/finansowanie-samochodu-nowego/najem-dla-klientow-indywidualnych.html 

Udostępnij